Cesty za zážitky

Ekoturistika

Jako jedni z prvních ve střední Evropě nabízíme tento nejmodernější způsob šetrného cestování podle pravidla: „Odneste si jen snímky, zanechte jen vaše stopy!“ Díky našim osobním zkušenostem z Asie, Afriky a Jižní Ameriky pro vás společně s místními partnery, na těch nejodlehlejších koutech světa, připravíme dokonalý ekoturistický program.

A co vlastně znamená ecotourism (clean nebo green tourism)? Stručně řečeno - odpovědné cestování do přírodních oblastí, které chrání životní prostředí a zlepšuje prosperitu místních lidí. OSN definuje základní pravidla ekoturistiky, jako formu udržitelné turistiky, která aktivně přispívá k ochraně přírodního a kulturního dědictví; v plánování, rozvoji a provozu zahrnuje místní a domorodé komunity, přispívá k jejich prosperitě, návštěvníkovi vysvětluje význam přírodního a kulturního bohatství. Je vhodná pro nezávislé cestovatele stejně jako pro organizované zájezdy malých skupin.

Nárůst ekoturistiky může mít celou řadu pozitivních dopadů na životní prostředí. Vlády chrání hodnotné přírodní oblasti (například národní parky) před škodlivými činnostmi způsobenými těžbou nebo intenzivním zemědělstvím, neboť nejvíce ekoturistů přichází právě do nejpřísněji chráněných území. Například Jižní Afriku navštěvují miliony turistů, z toho více jak polovina navštíví národní parky a rezervace. Řada vědců zmiňuje ekoturistiku jako podporu ochrany biodiverzity. Například pozorování velryb se nyní vyplácí mnohem více než jejich lov. Velmi důležité jsou změny postojů místních obyvatel k ochraně divočiny, včetně ohrožených druhů a jejich stanovišť. Ekoturistika, to je umění podívat se na svět očima původních obyvatel. Není divu, že ve vyspělých západních zemích zažívá ekoturistika velký světový boom. Je to nejrychleji rostoucí sektor cestovního ruchu, poptávka po takovém typu cestování se stále zvyšuje.

Pokud vás již nelákají velká rekreační střediska, ale raději dáváte přednost cestování, které je ohleduplné k přírodnímu, ale i kulturnímu prostředí, pak jste u nás na té správné adrese! Tauga Tours pro vás ušije na míru ekoturistické cesty v Jižní a Střední Americe, Africe, Asii, Evropě i Antarktidě.

 

Nabídka destinací