Blízký východ

Oblast s nebývalými přírodními krásami, bohatou kulturou a vřelými místními obyvateli. Proto je Blízký východ stále oblíbenější prázdninovou destinací cestovatelů, kteří hledají zábavu a dobrodružství. Pro cestovatele je zde několik nádherných zemí z nichž každá má svou vlastní a jedinečnou kulturu.

Při pomyšlení na Blízký východ se mnohým okamžitě vybaví poušť. I když tato oblast má některé z nejneuvěřitelnějších pouštních krajin na světě, existuje mnoho dalších přírodních zázraků, které je třeba objevit. Jsou zde svěží zelené lesy, zasněžené hory, mohutná jezera, mimořádné řeky a nedotčené pláže.

Blízký východ je známý pro své jídlo, které překypuje chutí a charakterem, bez ohledu na to, kterou zemi navštívíte. Mezi běžné potraviny patří lahodné dipy, chléb a jedinečné koření. Budete rozmazleni jejich širokou nabídkou. Mezi oblíbené patří falafel, hummus, maso grilované na plameni a další.

Architektura na Blízkém východě je definicí „staré potkává nové“. Najdete zde starší tradiční islámské budovy a mešity, ale v posledních deseti letech na některých místech došlo k rozvoji moderní architektury. Ve městech jako Dubaj, Dauhá a Abu Dhabi je to nejzřetelnější. S některými z nejvyšších mrakodrapů světa a elegantními panoramaty budete žasnout nad futuristickým vzhledem těchto měst.