Dnes si prohlédneme levou část řeky a začneme na nábřeží Bund, které patří mezi nejoblíbenější i nejrušnější atrakce. 1,5 kilometrů dlouhá stezka, po které se dá příjemně kráčet, se nachází podél břehů řeky Huangpu a nabízí nebývale podmanivý pohled do minulé éry Šanghaje. Úchvatný je například noční pohled na televizní věž Oriental Pearl nebo na mrakodrap Shanghai World Financial Center.
Poté se přesuneme metrem k Chrámu Jadeitového Buddhy, který zde stojí již od roku 1882. Nejvíce jej proslavily dvě sochy Buddhů z jadeitu, které přivezl z Barmy do chrámu mnich Huigen. První sedící Buddha je vysoký 1,95 metru a druhý ležící měří na délku 0,96 metru. Kromě těchto fascinujících soch můžete v budově vidět i jiné – například Velká síň je domovem tří zlatých soch, které představují inkarnace Buddhy, tj. minulost, přítomnost a budoucnost.
Následuje chrám JING’AN (Jing’an Temple), který je nejznámějším chrámem v Šanghaji. Prvně byl postaven v období Tří království (220-280) a pojmenován jako Hudu Chongyuan. Za dynastie Song (1127-1279) byl následně přesunut na současné místo. V roce 1945 chrám přejmenoval slavný tvůrce kaligrafie na Jing’an. Roku 1972 však postihla památku tragédie v podobě vyhoření v důsledku požáru, a tak byla nutná kompletní rekonstrukce, během níž se opravovaly Síň nebeských králů a Síň Tří mudrců. Veřejnosti byl „nový“ chrám otevřen roku 1990. V Síni Mahávira najdete největšího jadeitového Buddhu v pevninské Číně – na výšku měří 3,78 metrů, na šířku 2,6 metrů a jeho hmotnost činí neuvěřitelných 11 tisíc kilogramů.
Krátce se zastavíme ve staré městské čtvrti Xintiandi, která je perlou centra Šanghaje a v čase vás dokáže přenést do 20. let 20. století. Obdivovat v ní ovšem můžete nejen historicky cenné rezidence šikumen (severní blok), ale i moderní architekturu (jižní blok).
Největším a nejstarším náboženským komplexem v Šanghaji je chrám Longhua. Postaven byl v roce 242 n. l. a během různých čínských dynastií se postupně rozšiřoval – svého vrcholu ovšem dosáhl za dynastie Čching (1636-1911). Obdivovat můžete četné sály které obsáhnou až 22 tisíc metrů čtverečních a jsou postaveny podle tradiční buddhistické symetrie. Úchvatná je ale i tamější Bubnová věž a Zvonice nebo socha Buddhy Vairóčana. Navštívit pak neopomeňte ani Pagodu Bao’en (též známou jako Věž Longhua), která má celkem 7 pater, výšku 40,4 metru, cihlovou základnu a dřevěné schodiště uvnitř.
Taoistický Chrám boha města (City God Temple) představoval jakýsi symbol ochrany obyvatelstva Šanghaje, neboť bohové jsou v taoismu považováni za svaté patrony. Komplex zahrnuje devět paláců. Botanická zahrada YU (Yu Garden) se nachází hned vedle. Vybudována byla již za dynastie Ming (1368-1644) pro vládního úředníka jménem Pan Yunduan.